ul. Będzińska 60, 41-200 SosnowiecWydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiegoflagauk
Logo Logownoz


Gospodarka przestrzenna – rusza rekrutacja na studia podyplomowe !!!

Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2015 r. uruchomiona została rekrutacja na pierwszy semestr Studiów Podyplomowych: Gospodarka Przestrzenna. Organizatorem Studiów jest Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki przestrzennej, planowania przestrzennego, urbanistyki, zarządzania przestrzenią.

ZOBACZ PLAN ZOBACZ POSTER

Program studiów obejmuje cztery moduły tematyczne:

1. teoria gospodarki przestrzennej,

2. uwarunkowania gospodarki przestrzennej,

3. planowanie strategiczne,

4. planowania normatywne.

Program kładzie szczególny nacisk na współczesne uwarunkowania i wyzwania gospodarki przestrzennej i planowania przestrzennego. W ramach każdego z modułów będą prowadzone wykłady i seminaria przez wykładowców z obydwu uczelni oraz specjalistów i praktyków. Każdy z modułów będzie kończył się seminarium i projektem praktycznym. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach dwóch semestrów: zimowym oraz letnim, w roku akademickim 2015/2016, w wymiarze łącznie 300 godzin. Początek zajęć planowany jest na 1 października 2015 r. Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym. Głównym miejscem odbywania się zajęć będzie Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach; niektóre zajęcia, zwłaszcza w ramach modułu 2 będą odbywać się w budynku Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Rekrutacja realizowana będzie drogą elektroniczną w ramach systemu SOREK, pod adresem https://rekrutacja.polsl.pl/Strony/rar4.aspx 

Dalsze i bardziej szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej pod adresem http://www.polsl.pl/Wydzialy/RAr/Studia/Strony/gospodarka_przestrzenna.aspx

Kontakt:

tel. 32-237-13-18

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.