ul. Będzińska 60, 41-200 SosnowiecWydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiegoflagauk
Logo Logownoz


Wyjazd studyjny z projektu Geohazard

W dniach 21-24 maja odbył się wyjazd studyjny z projektu Geohazard na Kujawy. Studenci różnych kierunków WNoZ, w tym I MU specjalizacji Zagospodarowanie przestrzenne pod opieką dr hab. Sławomira Sitka zwiedzili Toruń, Bydgoszcz i Ciechocinek.

W Toruniu grupa odwiedzała siedzibę Geofizyki S.A., gdzie zapoznała się z metodami poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Ponadto studenci odbyli spacer studyjny po Starym Mieście oraz zwiedzili Muzeum Piernika. Celem wizyty w Bydgoszczy było zapoznanie się z procesem rewitalizacji, którego specyfika wiąże się z obiektami inżynierii wodnej oraz „otwarciem” miasta na wodę. Odwiedziliśmy także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, gdzie wysłuchaliśmy wykładu dr Moniki Kozłowskiej-Adamczyk na temat rewitalizacji w Bydgoszczy. Następnie Pani doktor oprowadziła nas po mieście. Odbyliśmy także rejs Tramwajem wodnym na trasie Staromiejskiej ze śluzowaniem. Ponadto studenci zwiedzili Exploseum, obejmujące obiekty z architekturą przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg, gdzie produkowano materiały wybuchowe. Z kolei w Ciechocinku studenci zapoznali się z podstawowymi zasobami uzdrowiska. Zwiedzili tężnie, warzelnie soli oraz park zdrojowy, po których oprowadzali przedstawiciele Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek S.A.

Wyjazd przyczynił się do podniesienia kompetencji zawodowych studentów, dostarczając im praktycznej wiedzy z zakresu geologii, rewitalizacji oraz turystyki uzdrowiskowej.

 001  002  003

 004  005  006

 007  008  009