ul. Będzińska 60, 41-200 SosnowiecWydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiegoflagauk
Logo Logownoz


XX Warsztaty z geografii społeczno-ekonomicznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowych XX Warsztatach z geografii społeczno-ekonomicznej, które w tym roku odbędą się w Sosnowcu w dniach 1–3.07.2019 r.

Tegoroczne Warsztaty są kontynuacją odbywających się corocznie spotkań w Cieszynie. Organizują je pracownicy Katedry Geografii Ekonomicznej Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, przy współudziale Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Warsztaty koncentrują się na szeroko rozumianej tematyce geografii społeczno-ekonomicznej oraz gospodarki przestrzennej.

Zasadniczym celem Warsztatów jest doskonalenie warsztatu naukowego geografów oraz specjalistów z innych dziedzin związanych z badaniami przestrzennymi i społeczno-ekonomicznymi. W konferencji uczestniczą zarówno początkujący badacze jak i osoby z wieloletnim stażem naukowym.

W przeciwieństwie do tradycyjnych konferencji naukowych, gdzie organizatorzy starają się w jak najkrótszym czasie zaprezentować jak największą liczbę wystąpień, na naszych Warsztatach duży nacisk kładziemy na dyskusję, integrację środowiska naukowego oraz możliwość wymiany doświadczeń. Staramy się szczególnie wspierać osoby przygotowujące prace na awans naukowy.

Pobierz komunikat oraz kartę zgłoszenia uczestnictwa w Warsztatach [link]