ul. Będzińska 60, 41-200 SosnowiecWydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiegoflagauk
Logo Logownoz


II Colloquium "Przyszłość śląskich miast. Nowa urbanizacja na starym podłożu"

W dniu 28.02.2018 r. w Bibliotece Śląskiej odbyła się konferencja pt. „Przyszłość śląskich miast. Nowa urbanizacja na starym podłożu”. Było to już II Colloquium dotyczące tematyki przyszłości miast naszego regionu. Konferencje zorganizował Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Komisja Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska Oddział PAN Katowice oraz Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN w Warszawie.

Zagadnienia związaną z nową urbanizacją podzielono na cztery bloki tematyczne: panel I – Nowa urbanizacja w perspektywie architektonicznej; panel II – Nowa urbanizacja w perspektywie ekonomicznej; panel III – Nowa urbanizacja w perspektywie ludnościowej; panel IV – Nowa urbanizacja w perspektywie środowiskowej.

W panelu III – Nowa urbanizacja w perspektywie ludnościowej, w jego prowadzeniu i dyskusji wzięli udział pracownicy naszej Katedry, prof. dr hab. Jerzy Runge oraz dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko.

Ponadto z KGE w konferencji uczestniczyli także: dr hab. Franciszek Kłosowski, dr hab. Marzena Lamparska, dr Tomasz Spórna.

Program colloquium (link)

  006 001 003