Nagroda Towarzystwa Urbanistów Polskich

Miło nam poinformować, że nasza zeszłoroczna absolwenta, a obecna doktorantka mgr Weronika Dragan otrzymała nagrodę Towarzystwa Urbanistów Polskich w kategorii Gospodarka Przestrzenna za swoją pracę magisterską pt.: Przemiany funkcjonalno-przestrzenne Starego Miasta w Mysłowicach w latach 1913-2013, która powstała pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Runge.

Praca ta została już wcześniej doceniona i zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich organizowanym... przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.
Jest to pierwsza tego typu sytuacja absolwenta naszej Katedry i całego Wydziału, co znakomicie świadczy nie tylko o merytorycznej wiedzy absolwenta, ale także o umiejętności formułowania aplikacyjnych zaleceń w polityce miejskiej. Szereg wniosków z tej pracy - zwłaszcza w zakresie audytu miejskiego - zostało już docenionych w środowisku naukowym i praktyków.