Dzień Otwarty WNoZ UŚ

W piątek 8 czerwca odbył się Dzień Otwarty WNoZ UŚ pod hasłem #Ekstremalna50. Nasza Katedra także wzięła w nim udział. Dr Andrzej Soczówka jako specjalista z geografii transportu poprowadził warsztaty "Młody podróżnik - czyli jak zaplanować podróż". Dr hab. Sławomir Sitek reprezentował KGE na stoisku popularno-naukowym. Z kolei dr Marta Chmielewska tradycyjnie już koordynowała prace organizacyjne z ramienia Wydziału.

Swoistą gospodynią wydarzenia była Dinozaurzyca Zuzia - w dwóch odsłonach: dostojnie stojąca przed wydziałem jak i w wersji maskotki miasta Sosnowiec. Do głównych atrakcji pozanaukowych należały zaś skoki z dachy Żylety #DreamJump, na które jednak zdecydowali się nieliczni przedstawiciele kadry WNoZ UŚ, w tym dr. M. Chmielewska.